کتاب مغازه خودکشی

معروفترین اثر ژان تولی

ترجمه احسان کرم ویسی

ناشر: نشر چشمه

تعداد صفحات: 114 صفحه

جملاتی از کتاب:

" چرا به جای لعنت فرستادن به تاریکی یه چراغ روشن نمیکنی؟ "

"همیشه واسه ی هر چیزی یه راه حلی وجود داره. هیچ وقت نباید ناامید بشیم. "

1- رفتیم انقلاب برای همسری کتاب بخریم. قاطی کتابها چشمم خورد به کتاب مغازه خودکشی و یادم اومد به پیشنهاد بچه ها توی لیست کتابهام نوشته بودمش. پس خریدمش.

16 هزار تومان.

2- به فصل دوم کتاب رسیدم و از ناشر نا امید شدم. چرا؟

فصل اول دو صفحه بود. صفحه اول فصل دوم رو خوندم و صفحه بعدیش اصلا معلوم نبود از کجای داستان اومده. ادامه چیزی که داشتم میخوندم نبود و تا پایان کتاب هم اصلا همچین چیزی هیچ کجا احساس نشد که باید وجود داشته باشه، اما شخصیت های همین داستان بودن. حالا سانسور بوده اومده (که چیز خاصی نداشت) ادامه یه بخش دیگه بوده که کلا اون بخشه نیومده. ادامه بخشی بوده که احساس نشده نصفه مونده و . نمیدونم و صفحه بعدی یه پاراگراف نصفه با کلام اخر نویسنده ای که داره درباره این حرف میزنه که اگه اسامی که اوردم اسامی واقعی نبودن به خاطر اینه که از خاطرات واقعی استفاده کردم و نمیخوام از کسی اسمی ببرم و . که قشنگ معلومه هیچ ربطی به این کتاب نداره. :/

جالب تر اینکه شماره بندی صفحات با شماره بندی بقیه کتاب همخونی داشت. :/

3- با این وضعیتی که به وجود اومد بعضی فصل هارو که میخوندم و به نظرم نصفه میومد (یعنی به نظر میرسید باید ادامه داشته باشه - وسط تعریف کردن موضوع که نمیشه یهو ولش کنی ) هی شک میکردم توی چاپ کتاب. خدایا الان واقعا نویسنده اینطوری رهاش کرده یا دست ناشر درد نکنه ؟

4- فیزیک کتاب سبک با برگه های ماته. سبکی که من خیلی دوست دارم و برای کتاب میپسندم.

5- داستان خوب بود. میشد بیشتر کشش داد ولی نویسنده اذیتمون نکرده بود و سریع جمش کرده بود. البته اون تبدیل شدن خانواده و تبدیل شدن مغازه از اون وضعیت به یه وضعیت جدید زیادی یهویی و سریع بود و جا داشت بهتر عمل کنه. کلیت داستان رو دوست داشتم.

6- "خودش را رها کرد. "  یعنی چی اخه. بابا با هیچ منطق و هیچ جای داستان جور در نیومد برای من. اینطوری که آلن وضعیتش از بقیه بدتر بوده. جمله اخر زیادی مبهوتم کرد.

معرفی کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها اثر مارک منسن

یک شبانه روز باید = 32 ساعت باشد

معرفی کتاب: مغازه خودکشی اثر ژان تولی

,کتاب ,یه ,صفحه ,داستان ,فصل ,    ,مغازه خودکشی ,کتاب مغازه ,و سریع ,بود و ,کتاب مغازه خودکشی

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

درس و مشق | انشا ,مثل نویسی و جواب فعالیت ها خدمات ساختمانی آبگینه منه ی من! فامین بزرگترین و معتبر ترین پایگاده تهیه داده های جغرافیایی موی طبیعی حماسه و عرفان پرشین پروکسی طبیب آنالیز